×
 • Lajme
 • Lajme

  Harta e të prekurve me koronavirus në Kosovë

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Nga 457 mostra të testuara, sonte janë konfirmuar edhe 83 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, duke e çuar në 1 mijë e 916 numrin e përgjithshëm të të prekurve.

  Nga kjo shifër e përgjithshme, 973 persona janë shëruar, kurse 34 të tjerë kanë ndërruar jetë

  Numri i personave të testuar për COVID-19 në Kosovë që nga fillimi i pandemisë është 20 mijë e 206.

  Sipas tabelës së publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, Prishtina prin me numrin më të madh të rasteve pozitive me koronavirus, e pasuar nga Vushtrria dhe Prizrenit dhe në vendin e katërt Ferizaj.

  Më poshtë gjeni statistikat për të gjitha komunat e Kosovës.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-miss Kosova, Drenusha Latifi, ka rrëfyer se ka qenë viktimë e dhunës fizike nga bashkëshorti i saj. Ajo ka ndarë edhe fotografi...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në Facebook për samitin Ukrainë-Evropa Juglindore që u mbajt ditën e sotme në Tiranë. “Një...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, është shprehur se kanë kërkuar kërkuar sanksionimin e Milan Radoiçiqit, por  sipas tij nuk...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleancën dhe grupin opozitar rreth saj qytetarët po e...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, bashkë me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili kanë marrë pjesë në ministerialin...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka thënë se vërehen shumë probleme në Rregulloren e re të Bankës Qendrore të...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Gjatë qëndrimit në Belfast të Irlandës Veriore, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjithashtu vizitoi shkollën Nettlefield, për të parë nga afër dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Fitorja e Ukrainës është fitore e Evropës!”. Kështu ka thënë presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas samitit për Ukrainën që u mbajt...
  Vip28 Shkurt 2024
  Partnerja e Kanye West, Bianca Censori mund të përballet me burg ose një gjobë prej 15,000 euro pasi theu ligjin e ekzibicionizmit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.