×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj-Stublla dhe Minxhozi diskutojnë për dinamikën e re të bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Prishtinë Qemal Minxhozi, të cilin e ka falënderuar për kontributin e jashtëzakonshëm të Shqipërisë në rrugëtimin e shtet-ndërtimit të Kosovës që nga çlirimi e në vazhdimësi.

  Në këtë takim u ritheksua nevoja e një dinamike të re bashkëpunimi dhe aspirate drejt integrimit euro-atlantik dhe avancimit të prioriteteve të përbashkëta.

  “Kosova dhe Shqipëria e kanë ndërtuar të kaluarën dhe të tashmen, duke qenë Një dhe po në këtë trase, do të vazhdojmë rrugëtimin tonë”, tha Haradinaj-Stublla.

  Ajo ka kërkuar mbështetjen e Shqipërisë në proceset e ardhshme, e të cilat janë jetike për Kosovën dhe çështjen shqiptare në përgjithësi.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka shkruar në “Facebook” për 35-vjetorin e grevës së minatorëve...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka uruar Sibel Halimin për emërimin e saj në pozitën e Drejtoreshës së Kulturës në Komunën...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova e sheh deklaratën e zv.ndihmëssekretarit O’Brien, si njëra ndër më të ashpërta për Kosovën. Ndërsa, për deklaratën...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm, nxënëset e shkollës Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, filluan vaksinimin me vaksinën Human Papilloma Virus (HPV). Vaksina HPV...
  Sport20 Shkurt 2024
  Albin Berisha është një prej futbollistëve që u transferua nga Superliga e Kosovës në Rumani. Ish-sulmuesi i Ballkanit në fillim të këtij...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, vlerëson se Republika e Kosovës sot gëzon lirinë e demokracinë sepse minatorët e Trepçës i mbrojtën ato...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama po viziton Turqinë për takimin e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë mes dy...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përmendur tre momente që sipas tij Turqia dhe presidenti i saj, Recep Tayyip Erdogan,  nuk do...
  Vip20 Shkurt 2024
  Meriton Mjekiqi në ditën e sotme ka prishur sfidën e ‘Vëllait të Madh’. Kjo pasi ai hyri në pishinë duke dënuar kështu...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.