×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj pas takimit me McAllister: Shprehëm urgjencën e liberalizimit të vizave

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, ka thënë se në takimin me kryesuesin e Komitetit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAllister, kanë kërkuar shpejtim të procesit të liberalizimit të vizave.

  “Duke e falënderuar për mbështetjen e vazhduar që Parlamenti Evropian dhe ai personalisht i kanë dhënë agjendës së liberalizmit të vizave, theksuam se procesi i tejzgjatur dhe vonuar tashmë ka dëmtuar kredibilitetin e BE-së, dhe shprehem urgjencën që ky proces të përfundojë sa më shpejtë”, është shprehur Haradinaj.

  “Qeveria e Kosovës është e përkushtuar që të intensifikojë dhe operacionalizojë reformat në funksion të avancimit të integrimit evropian të Kosovës”.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kanë kaluar më shumë se 30 orë që kur Enlirat Duraku nga Oda e Infermierëve ka hyrë në grevë urie. Lidhur me...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi Komunal i Prishtinës në seancën e jashtëzakonshme të mbajtur gjatë ditës së sotme ka shkarkuar kryesuesin Pëllumb Bajçinovci, i cili vjen...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian e ka miratuar një direktivë që i mbron gazetarët. Rreth saj, ka folur juristja e mediave Flutura Kusari. Ajo i...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë një nga çiftet me të ndjekur të momentit. Në një video në ‘Instagram’ Luizi tregon se...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Inspektorët e Tregut të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë gjatë inspektimeve të rregullta në terren kanë evidentuar produkte të cilat në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, bashkë me nënkryetaren e kësaj partie, Vlora Çitakun, takuan të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka bërë të ditur se bashkë me aleatët e saj, përfshirë Kosovën, kanë trajnuar mbi 34 mijë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Prishtinës, Jeta Rafuna, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë bashkëpunuar sot me PDK-në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.