×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj paralajmëron hyrjen e PDK-së në Qeveri

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj, ka thënë se futja e Partisë Demokratike të Kosovës në koalicionin qeverisës është e pashmangshme.

  “Mendoj se është e pashmangshme futja e PDK-së në qeveri”, është shprehur Haradinaj.

  Kjo sepse, sipas Haradinajt, për të zgjedhur presidentin nevojitet kuorumi.

  “Zgjedhja e presidentit nuk mund të bëhet pa kuorum, andaj duhen vota për ta bërë kuorumin”, ka thënë Haradinaj në  Rubikon në Klan Kosova.

  Megjithatë, Haradinaj kujtoi se kjo përgjegjësi bie mbi Lidhjen Demokratike të Kosovës, për të cilën Haradinaj tha se kështë udhëheqëse e koalicionit.

  “Përgjegjësia më e madhe i bie LDK-së si udhëheqëse e koalicionit”, shtoi Haradinaj.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka shpërndarë një video me një përmbledhje nga pjesëmarrja e saj në Samitin për Paqe që u mbajt në...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sekretari i AAK-së, njëherit kryetar i OVL-UÇK-së në Pejë, Gazmend Syla, për FrontOnline thotë se pensionet që marrin aktualisht veteranët e UÇK-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Temperatura të larta do të ketë të martën në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat maksimale do të jenë nga 28-32...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim do të mblidhet sot.Ky komision pritet që sot ta bëjë shqyrtimin e Projektligjit për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Mësimdhënësit, përveç arsimimit të nxënësve, kanë përgjegjësi edhe t’i edukojnë ata. Këtë, arsimtarët e realizojnë në orët e kujdestarisë, për të cilat...
  Lajme18 Qershor 2024
  Veteranët e UÇK-së, edhe më tej vazhdojnë të jenë kategoria më e shtypur në vend, përkundër faktit se në një kohë kontributi...
  Lajme17 Qershor 2024
  Wade Goddard, fotografi i njohur The New York Times, rivizitoi Abrin e Epërme të Komunës së Drenasit, vend në të cilin vetëm...
  Lajme17 Qershor 2024
  Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, po merr pjesë në Konferencën e Paqes dhe Rritjes së Qëndrueshme në...
  Lajme17 Qershor 2024
  Faton Peci e Donika Gërvalla të partisë së Vjosa Osmanit, sot ishin pjesëmarrës në përmbylljen e “javës së Lëvizjes”, në shënimin e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.