[wp-story]

Lajme

Haradinaj: Kjo nuk i ka hije policisë

Haradinaj: Kjo nuk i ka hije policisë
09:27 | 13 Shtator 2020

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas lajmit për arrestimin e një qytetari në qendër të Prishtinës me arsyetimin se nuk e kishte vënë maskën.

Mënyra e arrestimit të tij duke përdorë forcë po kundërshtohet nga Haradinaj.

Në një video të publikuar në media shihen disa policë të Kosovës të cilët ushtrojnë dhunë fizike ndaj një burri në prezencë të fëmijeve dhe një gruaje për shkak se burri nuk kishte vënë maskë.

Për këtë, deputeti Daut Haradinaj ka reaguar përmes një postimi në “Facebook” duke thënë se “kjo nuk i ka hije Policisë”.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera