×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj kërkesë Hotit për rinisje të fluturimeve

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Tash e disa ditë Aeroporti i Prishtinës po njofton se fluturimet ende janë të bllokuara deri në një vendim të qeverisë.

  Rreth kësaj pas mesnate ka reaguar ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, e cila ka treguar se ka marrë shumë mesazhe dhe ankesa për mos hapjen e aeroportit.

  Haradinaj-Stublla nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar se i ka drejtuar shkresë zyrtare kryeministrit Avdullah Hoti dhe ministrit të Infrastrukturës, Arban Abrashi, dhe ministrit Zemaj për të shikuar mundësinë e hapjes së aeroportit të Prishtinës, gjithmonë duke respektuar rekomandimet e OBSH-së.

  Ky është postimi i plotë i saj:

  Me qindra mesazhe dhe telefonata nga diaspora jonë kanë ardhur këto ditë në adresën time dhe të MPJD-së, me kërkesën për hapjen e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

  I mirëkuptoj të gjitha këto shqetësime, veçmas për shkak të anulimeve të vazhdueshme të avio-biletave, koston e madhe financiare dhe pasigurinë nga gjendja e krijuar.

  Po për këtë temë, në mëngjesin e sotëm i kam dërguar shkresë zyrtare Kryeministrit Hoti, Ministrave Zemaj dhe Abrashi, që të shohin të gjitha mundësitë që sa më parë të hapin Aeroportin e Prishtinës dhe t’i lejojnë fluturimet, gjithmonë duke respektuar dhe ndjekur udhëzimet e IKSHP-së dhe OBSH-së.

  Do të kërkojmë zgjidhje të përshtatshme dhe të sigurtë për bashkëqytetarët tanë dhe për rikthimin në punë të Aeroportit të Prishtinës sa më parë të jetë e mundur.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  E diela pritet që të jetë e qetë sa i përket ngjarjeve të ditës që do të zhvillohen sot në vendin tonë....
  Lajme23 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, sot do të jetë për vizitë në Kosovë. Ai do të takohet në mëngjes me kryetarin...
  Lajme23 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme,të cilat siç...
  Të tjera
  Sport22 Qershor 2024
  Belgjika ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Rumanisë e cila ishte e para për ta në Euro 2024 pas humbjes që...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Guvernatori i shtetit të Ajovas urdhëroi dërgimin e helikopterëve në një qytet të vogël për të evakuuar njerëzit nga shtëpitë e përmbytura...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Edhe një tjetër aksident trafiku ka ndodhur pasditen e kësaj të shtunë në Durrës. Si pasojë ka vdekur ngasësi i veturës, i...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Sport22 Qershor 2024
  Belgjika e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë ndaj Rumanisë (1:0), në ndeshjen e Grupit E. Belgët kanë bërë një nismë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.