[wp-story]

Kronika

Gruaja nga Prishtina rrëmbehet nga ish i dashuri, e bën për spital

Gruaja nga Prishtina rrëmbehet nga ish i dashuri, e bën për spital
09:40 | 04 Maj 2021

Një grua nga Prishtina ka raportuar në Polici, se ish i dashuri i saj e ka marrë me dhunë nga banesa dhe se e keqtrajtuar fizikisht dhe psiqikisht.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se i dyshuari është arrestuar dhe se me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, derisa viktima ka marrë tretman mjekësor.

“Prishtinë 02-03.05.2021 –22:00. Me datën 03.05.2021 viktima femër kosovare ka raportuar se derisa kishte qenë në banesën e saj ishte marrë me dhunë, ishte keqtrajtuar fizikisht dhe psiqikisht nga ish i dashuri i saj i dyshuari mashkull kosovar. Si pasoj e rastit viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera