Bota/Rajoni

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin në ambasadën shqiptare në Athinë

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin në ambasadën shqiptare në Athinë
14:16 | 08 Korrik 2020

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren.

Një burim nga MPEJ i tha gazetarit të Top Channel Muhamed Veliu se kjo fortunë në ambasadën shqiptare në Athinë është motivuar nga Cakaj me mos performancë dhe shërbime të dobëta ndaj komunitetit shqiptar.

Pa humbur kohë ministri Cakaj ka gjetur edhe emrin që do të zëvendësojë ambasadoren e shkarkuar Ardiana Hobdari .

Top Channel mëson se sot MPEJ i ka propozuar presidentit Ilir Meta emrin e Luela Hajdaragaj si ambasadore e Shqipërisë në Athinë.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera