[wp-story]

Sport

Futbollistët e klubit kosovar bojkotojnë stërvitjet, nuk janë paguar që nga muaji janar

Futbollistët e klubit kosovar bojkotojnë stërvitjet, nuk janë paguar që nga muaji janar
11:50 | 21 Prill 2021

Futbollistët e Lepencit kanë bojkotuar stërvitjet e skuadrës shkaku i krizës financiare në klbut.

Përveç stërvitjeve, futbollistët e klubit kaçanikas mund t’i bojkotojnë edhe ndeshjet kampionale, shkruan FrontOnline.

Krejt kjo për aryse se futbollistët nuk janë paguar që prej muajit janar.

KF LEPENCI bojkoton stërvitjet dhe pritet edhe ndeshjet kampionale!Futbollistët e KF LEPENCI bojkotojnë stërvitjet…

Posted by KF Lepenci on Tuesday, April 20, 2021

Njoftimi i plotë i Lepencit në “Facebook”:

KF LEPENCI bojkoton stërvitjet dhe pritet edhe ndeshjet kampionale!
Futbollistët e KF LEPENCI bojkotojnë stërvitjet 📢📢
Lojtarët e kanë bojkotuar stërvitjen e sotme, pasi nuk kanë marrë paga që nga muaji janar..
Madje burimet kanë thënë se futbollistët nuk do të dalin as nesër në stërvitje nëse nuk marrin pagat e premtuara nga drejtuesit e klubit.
Klubi ynë nga sot ka vendosur të futet në bojkot, si shkak i gjendjes së rëndë financiare. Edhe përkundër që futbollistët kanë luajtur pa marrë asnjë pagë që nga muaji janar, dhe pa përkrahje nga askush prap ata po janë objekt i fyerjeve dhe ofendimeve nga të gjithë“./FrontOnline/

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera