Sport

Futbollistët e Bodo/Glimtit argëtohen në mënyrë interesante gjatë fluturimit për në Prishtinë

Futbollistët e Bodo/Glimtit argëtohen në mënyrë interesante gjatë fluturimit për në Prishtinë
10:59 | 04 Gusht 2021

Të enjten në stadiumin e Prishtinës nga ora 20:00, do të zhvillohet një ndeshje interesante. Kamponi i Kosovës, Prishtina e pret skuadrën norvegjeze, Bodo Glimt.

Kjo sfidë e cila luhet në kuadër të rrethit të tretë në Conference League po pritet më kërshëri nga të dyja anët.

Ekspedita norvegjeze tashmë ka aterruar në Prishtinë, dhe sot zhvillon stërvitjen e fundit në stadiumin “Fadil Vokrri” para takimit të së nesërm.

Skuadra duket se e ka kaluar mirë fluturimin për kryeqytetin e Kosovës, derisa ka postuar disa fotografi në Instagram  ku lojtarët shihen se janë të relaksuar dhe luajnë me letra në aeroplan.

Trajneri i Bodo Glimit, Kjetil Knutsen, edhe pse skuadra e tij cilësohet si favorite, e ka vlerësuar Prishtinën  si një kundërshtar të vështirë dhe ka kërkuar kujdes të madh nga lojtarët e tij. /Demokracia.com

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera