Kupa e Botës

Formacionet zyrtare: Gana – Uruguai dhe Koreja e Jugut – Portugalia

Formacionet zyrtare: Gana – Uruguai dhe Koreja e Jugut – Portugalia
14:51 | 02 Dhjetor 2022

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të grupit H në Kupën e Botës “Katar 2022”, raporton FrontOnline.

Gana do të përballet me Uruguain, derisa Portugalia ka punë me Korenë e Jugut.

Këto dy ndeshje nisin nga ora 16:00.

Trajnerët kanë publikuar tashmë formacionet startuese.

Formacionet zyrtare:

Gana: Zigi, Seidu, Amartey, Salisu, Baba, Partey, Abdul Samed, Kudus, Jordan Ayew, Andre Ayew, Inaki Williams

Uruguai: Rochet, Varela, Gimenez, Coates, Olivera, Pellistri, Valverde, Bentancur, De Arrascaeta, Nunez, Suarez.

Korea e Jugut: Seung-gyu; Moon-hwan, Young-gwonm, Kyung-won Kwon, Jin-su; In-beom Hwang, Jung; Kang-in Lee, Jae-sung Lee, Son; Cho

Portugalia: Diogo Costa; Dalot, António Silva, Pepe, Cancelo; Neves, Vitinha, Nunes, João Mário; Ricardo Horta, Cristiano Ronaldo.

/FrontOnline/

Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!

Të tjera