×
 • Lajme
 • Lajme

  Fleni dath/ Zafir Berisha, koordinator nacional i Kosovës për siguri kibernetike

  FrontOnline
  21 Shtator 2020

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në bazë të kompetencave të tij ka emëruar zëvendësministrat e Punëve të Brendshme për strategjitë e caktuara. Një pozitë e rëndësishme shtetërore i është besuar zëvendësministrit Zafir Berisha. Ky i fundit tash e tutje do të ushtrojë detyrat dhe përgjegjësitë e koordinatorit nacional për siguri kibernetike, raporton Front Online.

  Më poshtë mund ta gjeni njoftimin e plotë të Veliut:

  Në bazë të kompetencave dhe përgjegjësive si Ministër i Punëve të Brendshme, sot emërova në cilësinë e koordinatorëve nacional, zëvendës ministat e Ministrisë së Punëve të Brendshme për stategjitë e përcaktuara :

  Agron Bacaj – autorizohet të ushtroj detyrat dhe përgjegjësitë e:
  – Koordinatorit Nacional kundër krimit të organizuar,
  – Koordinatorit Nacional për parandalimin e krimit dhe
  – Koordinatorit Nacional për kontrollin e armëve të vogla, të lehta dhe eksplozivëve

  Zafir Berisha – autorizohet të ushtroj detyrat dhe përgjegjësitë e:

  – Koordinatorit Nacional për Siguri Kibernetike, dhe
  – Koordinatorit Nacional për Menaxhimin e Emergjencave.

  Milan Radojević – autorizohet të ushtroj detyrat dhe përgjegjësitë e:

  – Koordinatorit Nacional kundër narkotikëve;
  – Koordinatorit Nacional për siguri në bashkësi, dhe
  – Koordinatorit Nacional kundër trafikimit me njerëz.

  Yildiray Bajram – autorizohet të ushtroj detyrat dhe përgjegjësitë e:

  – Koordinatorit Nacional për Menaxhim të Integruar të Kufirit;
  – Kordinatorit Nacional për Riintegrim, dhe
  Riatdhesim të Personave dhe të Koordinatorit Nacional për Migrim.

   

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme20 Maj 2024
  Profesori dhe analisti amerikan, Edward Joseph tha se Kosova ka humbur një mundësi historike për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Ai tha...
  Lajme20 Maj 2024
  Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja e nxënësve nëpër...
  Lajme20 Maj 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryeministri Kurti e ka sjellë Serbinë si temë kryesore të diskutimit...
  Të tjera
  Lajme20 Maj 2024
  Deputetja Duda Balje në një prononcim për “Debat Plus” ka thënë se nëse bëhet shpërndarja e Kuvendit do e votojë. Ajo gjithashtu...
  Lajme20 Maj 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha se është shumë e rëndësishme arsyeja pse vendi shkon në zgjedhje. I pari...
  Lajme20 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka jap detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit...
  Lajme20 Maj 2024
  Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tregoi arsyet e refuzimit të ftesës për takim me kryeministrin Albin Kurti. Ai tha se ftesa e...
  Lajme20 Maj 2024
  Pas shiut të rrëmbyeshëm që përfshiu orët e para të mëngjesit Prishtinën dhe jo vetëm, sipas parashikimeve të fundit, të martën pasdite...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.