Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  E rrahte gruan në prani të fëmijëve, një muaj paraburgim për prishtinasin

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar një muaj paraburgim të pandehurit F.B, i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, e cila vepër dyshohet se është kryer në prezencë të fëmijëve.

  “Gjykata ka konsideruar se janë përmbushur kriteret në bazë të nenit 187 par.1 nën par. 1.1, e 1.2, pikat 1.2.1 dhe 1.2.3 të KPP-së kundër të pandehurit F.B. dhe të njëjtit iu është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 (një) muaji”, thuhet në komunikatë.

  Sipas Gjykatës masa e paraburgimit është mase adekuate për zhvillimin e papenguar në këtë çështje penale, pasi që po të gjendet në liri i pandehuri F.B. mund të përsëris veprën penale, duke ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj të dëmtuarës – bashkëshortes së tij, e cila vepër penale dyshohet se është kryer në ambiente familjare në prezencë të fëmijëve të tyre, duke krijuar shqetësime edhe për fëmijët e që të njëjtit mund të kenë pasoja psikologjike për të ardhmen e tyre.

  Pala ka të drejtë ankese kundër këtij vendimi në Gjykatën e Apelit të Kosovës

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Kronika05 Qershor 2023
  Të dielën në fshatin Kqiq të Mitrovicës, janë lënduar shtatë persona pas një aksidenti midis dy veturave. Prej të lënduarve pesë ishin...
  Kronika05 Qershor 2023
  Të dielën në Klinë është arrestuar një vajzë e cila kishte shpërndarë fotografi dhe video të dy vajzave të tjera në rrjetet...
  Kronika05 Qershor 2023
  Policia ka njoftuar se ka ndodhur një aksident trafiku i rëndë dje në autostradën Ibrahim Rugova në magjistralen Suharekë-Prizren. Si pasojë e...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Është mbajtur takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), në Mal të Zi. I...
  Vip05 Qershor 2023
  Dy artistet e njohura shqiptare, Tayna dhe Kida, kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Lajmi është bërë i ditur...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Pak para orës 15:00 të ditës së hënë, policia e Lubjanës ka marrë informacion për të shtëna armësh. Dhe sipas informacioneve të...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Lajme05 Qershor 2023
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku i ka çuar mesazh Qeverisë Kurti duke e stolisur qytetin me flamuj të Shteteve të Bashkuara. Lushtaku...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.