×
 • Lajme
 • Lajme

  Dy fshatrat e Prishtinës që janë të prekura nga Coronavirusi

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), mbrëmë ka konfirmuar edhe 77 raste me virusin Covid-19, në Kosovë, raporton Front Online.

  Prej këtyre rasteve, 21 ishin vetëm në qytetin e Prishtinës.

  Drejtori i Shëndetësisë në kryeqytet, Bujar Gashi, ka bërë të ditur dje për Front Online, që përveç 15 lagjeve të kryeqytetit, të prekur me Coronavirus janë edhe fshati Hajvali dhe Barilevë.

  “Deri më tani në Prishtinë me Coronavirus janë prekur 15 lagje si dhe dy fshatra: Hajvalia dhe Barileva”, ka thënë Gashi. /Front Online

  Mbi 19 mijë të testuar për Coronavirus në Kosovë

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.