Lajme

Duda Balje mbron UÇK-në: Do të jemi në rrugën e çlirimtarëve

Duda Balje mbron UÇK-në: Do të jemi në rrugën e çlirimtarëve
14:48 | 25 Qershor 2020

Deputetja boshnjake në Kuvendin e Kosovës, Duda Balje ka mbrojtur luftën e shenjtë të ushtrisë çlirimtarë të Kosovës.

Përmes një statusi në Facebook, ajo ka thënë se shteti i Kosovës meriton barazi.

“Përjetësisht edhe unë si boshnjake jam dhe do të mbetem në rrugën e çlirimtarëve të shtetit të Kosovës! Shteti ynë, rinia dhe i gjithë populli meritojnë liri, barazi dhe jetë të lumtur”, ka shkruar ajo.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera