[wp-story]

Bota/Rajoni

Dritan Abazoviq e uron Kosovën për përvjetorin e pavarësisë

Dritan Abazoviq e uron Kosovën për përvjetorin e pavarësisë
17:28 | 17 Shkurt 2021

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq e ka uruar Kosovën në Ditën e Pavarësisë.

Abazoviq tha se pret bashkëpunimin që do të sjellë përfitime për qytetarët.

“Ju dërgoj urimet e mia më të sinqerta me rastin e Ditës së Pavarësisë së Republikës së Kosovës”, deklaroi Abazoviq në mesazhin e tij.

Ai tha se Kosova po feston këtë festë në kushte të vështira të shkaktuara nga pandemia e virusit COVID-19, dhe uroi që të merren me sukses me këtë problem sa më shpejt që të jetë e mundur.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera