×
 • Lajme
 • Lajme

  Dosja e Prokurorisë për “Grupin Karaçeva”: Bixhoz të paligjshëm, kontrabandim me mallra e kafshë të sëmura

  FrontOnline
  20 Shtator 2020

  Janë siguruar dosjet e Prokurorisë së Gjilanit e cila shpalos gjithë organizimin e kontrabandës me mallra, organizimin e skemave priamidale e bizhozit të paligjshëm në rastin Karaçeva.

  Në këto dosje të Prokurorisë për 33 personat e arrestuar në mesin e tyre edhe zyrtarë policor, janë dhënë detaje se si kishte funksionuar ky grup i dyshuar për vepra të ndryshme të kundërligjshme.

  Prokuroria ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Gjilan një muaj paraburgim për 33 personat e arrestuar nga Njësia Speciale e Policisë dhe Inspektoratit Policor të premtën në mbrëmje.

  Aty bëhen të ditura dyshymet e organit të akuzës për personat e arrestuar pas një hetimi të gjatë të Prokurorisë dhe IPK-së.

  Më poshtë gjeni dosjet e Prokurorisë të cilat i ka siguruar Gazeta Objektiv.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Dyert e shtëpisë i kanë hapur për kryeshnosh pas lamtumirës që i dhanë vajzës së tyre katër vjeçare, pasditen e së hënës....
  Kronika20 Shkurt 2024
  Qytetarit serb policët i kanë kthyer paratë që i kishin humbur në pikën kufitare në Bërnjak. Policia njofton se bëhej fjalë për...
  Kronika20 Shkurt 2024
  Një person është plagosur me armë zjarri sot dhe i njëjti ka kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin e Vushtrrisë. Lidhur me rastin...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Ozkan Ulutas, e ka cilësuar sulmin ndaj KFOR-it në veri më 29 maj dhe sulmin e 24...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Një cigare dyshohet të jetë shkaku i zjarrit që kaploi objektin e Shtëpisë së të Moshuarve në Prishtinë. Sipas Donat Lushakut, zëdhënës...
  Opinione20 Shkurt 2024
  Nga Janusz Bugajski: Nën sundimin e Presidentit Aleksandar Vuçiq, Serbia po përpiqet në mënyrë të dëshpëruar të imitojë Rusinë. Ajo kërkon të...
  Sport20 Shkurt 2024
  Liverpool ka një shkallë pasigurie të varur mbi ta, mes lajmeve për largimin e Jurgen Klopp në fund të sezonit dhe me...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Me ftesë nga USAREUR-AF, kontingjenti i FSK-së, i dislokuar në Polatli të Republikës së Turqisë, ka përfunduar me sukses stërvitjen “Dynamic Front...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm, nxënëset e shkollës Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, filluan vaksinimin me vaksinën Human Papilloma Virus (HPV). Vaksina HPV...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.