×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dibër, sot nuk ka raste të reja me Coronavirus

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Gjatë 24 orëve të fundit në Dibër nuk ka raste të konfirmuara të reja pozitive të Covid-19, me çka numri i përgjithshëm mbetet 82.

  Nga numri i përgjithshëm, janë shëruar 48, kanë vdekur katër persona, ndërsa aktivë në sëmundjen janë 30, prej të cilëve shumica me formë të lehtë të sëmundjes dhe mjekohen me kushte shtëpiake, përveç tre personave, të cilët janë në mjekim në Klinikën infektive dhe spitalin “8 Shtatori” në Shkup.

  Në vetizolim janë 76 persona, një pjesë e tyre të cilët janë kthyer nga vendet e huaja dhe i nënshtrohen izolimit të obliguar.

  Skriningu i të punësuarve në kopshtin për fëmijë në Dibër, konfirmon se nuk ka të infektuar nga Covid-19.

  Sot kryetari i komunës, Hekuran Duka paralajmëroi se, sipas vlerësimit të ekspertëve pritet që numri i rasteve të reja i të të infektuarve të rritet dhe dërgoi apel që maksimalisht të respektohen masat për mbrojtje.

  “Devolli Corporation” shpallet Punëdhënësi, Eksportuesi dhe Tatimpaguesi i vitit 2023, e vetmja korporatë që rrëmben tri çmimet e OEK
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër do të zhvillojë takim me shqiptarët në Milano të Italisë. Kështu ka bërë të ditur vet...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiq, ka takuar sot presidentin e Republika Sërpskas, Millorad Dodik. Siç njoftoi i pari i shtetit serb, në...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Më shumë se 300 persona kanë vdekur dhe mbi 1,100 shtëpi u shemben nga një rrëshqitje masive dheu që rrafshoi një fshat...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka deklaruar se Promovimi i produkteve vendore ashte veprim patriotik. Gjatë së shtunës,...
  Lajme25 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës i ka ndarë 110 mijë euro për Elzën Ujkani, motrën e deputetes së VV-së, Fjolla Ujkani e cila u...
  Lajme25 Maj 2024
  Pas paralajmërimit për protestë në Serbi, në Leposaviq vërehet prezencë më e madhe e Policisë së Kosovës dhe KFOR-it. Megjithatë situata në...
  Lajme25 Maj 2024
  Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë...
  Sport25 Maj 2024
  Ballkani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Albi Mall Superligën e Kosovës....
  Lajme25 Maj 2024
  Në shënim të përfundimit të procesit të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave në Kosovë, i nisur më 5 prill 2024,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.