×
 • Lajme
 • Lajme

  Detaje për anesteziologun nga Mitrovica që vdiq mbrëmë nga koronavirusi

  FrontOnline
  15 Gusht 2020

  Sherafedin Mehmeti, anesteziolog në Spitalin Rajonal të Mitrovicës, ka vdekur nga koronavirusi dje në orët e mbrëmjes.

  Drejtori i Spitalit të Mitrovicës, Enis Istrefi, ka thënë për Gazetën Sinjali se i ndjeri vuante nga diabeti dhe hipertensioni.

  Istrefi ka thënë se viktima ishte duke u trajtuar për COVID-19 në Spitalin e Vushtrrisë ku edhe ka vdekur.

  “Sherafedin Mehmeti, i njohur si Sheku, ka vdekur nga koronavirusi, por ka pasur edhe sëmundje të tjera, diabetin edhe qenë me hipertension. Ai ka qenë i hospitalizuar në Spitalin e Vushtrrisë dhe atje ka vdekur”, ka thënë Istrefi.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme16 Qershor 2024
  olicia e Kosovës, ka demantuar shkrimet tendencioze dhe të pavërteta të publikuara në disa mediume kryesisht serbe, të cilat i referohen zyrës...
  Lajme15 Qershor 2024
  Analisti serb, Dushan Janiç, ka folur në lidhje me situatën në Ballkan dhe marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Vetëm disa ditë pas çlirimit të Prishtinës, ushtarët britanikë zbuluan disa dhoma torturash që ishin shfrytëzuar nga paramilitarët serb. Së bashku me...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.