×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Daçiq: Edhe katër-pesë tërheqje të njohjeve të Kosovës deri në fund të vitit

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq ka pretenduar se deri në fund të vitit “katër deri pesë shtete në botë do të tërheqin njohjet e pavarësisë së Kosovës”.

  Duke reaguar në deklaratën e emisarit amerikan Matthew Palmer për rrezikun që Serbia mund të ballafaqohet me sanksione për shkak të blerjes së armatimit rus, ministri serb ka deklaruar për televizionin serb “Happy” se nuk ka bazë për futjen e sanksioneve sepse, siç ka pretenduar, “ne nuk jemi budallenj dhe e dimë se çfarë kemi të lejuar”.

  Duke komentuar pretendimet se është në kontakt me liderin e Lëvizjes së Qytetarëve të Lirë (LQL) Sergej Trifunoviq dhe se është i gatshëm të bashkëpunojë me opozitën, Daçiq ka pretenduar se esenca e këtyre akuzave është “që të thyhet rezistenca serbe kur është fjala për Kosovën”.

  “Kjo është temë e parëndësishme. Kush është ai Sergej Trifunoviq që unë t’i arsyetohem atij? Është e qartë se plani është që gjithë ky front të drejtohet kah ajo që të thyhet rezistenca jonë kur është fjala për Kosovën. Ata po punojnë kundër Vuçiqit e jo kundër meje”, ka pretenduar Daçiq.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Edona, Buci dhe Alby janë sqaruar për një çështje mes tyre. Bëhet fjalë për Edonën e cila ishte kthyer me të...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Shqipja ka argumentuar me banorët e tjerë se “thënia ‘në kuadër të lojës’, nuk është asgjë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.