×
 • Lajme
 • Lajme

  Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri Hoti viziton Komunën e Hanit të Elezit. (Objekti i Komunës, ora 10:30)

  Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një performance shënon Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve. (Stacioni i Trenave në Prishtinë, ora 11:00)

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj viziton Spitalin e Përgjithshëm “Isa Grezda” në Gjakovë. (Ora 11:00)

  Kryeministri Avdullah Hoti viziton Komunën e Pejës. (Objekti i komunës, ora 11:00)

  Kryetari i komunës, Ardian Gjini, do të bëjë përurimi i rrugës në fshatin Demjan. (Ora 11:00)

  Kryeministri Avdullah Hoti viziton bujtinat turistike në fshatin Drelaj, të Komunës së Pejës. (Drelaj, ora 11:40)

  Bëhet promovimi i projektit “Vendi për Piknik” në fshatin Jabllanicë, ku merr pjesë edhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka. (Transporti i organizuar nga ana e komunës, nga Shtëpia e Bardhë, ora 10:00)

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka bërë të ditur se bashkë me aleatët e saj, përfshirë Kosovën, kanë trajnuar mbi 34 mijë...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO-ja, gjeneralmajor Ozkan Ulutas, kryesoi sot ceremoninë e ndërrimit të komandës së Komandës Rajonale...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një person është gjetur i vdekur në bodrumin e një ashensori të një ndërtese në rrugën Gjilan-Kamenicë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.