Bota/Rajoni

Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë
12:46 | 23 Qershor 2022

Faqja e internetit e qeverisë liston masat e reja që përfshijnë ndalimin e eksporteve të një sërë mallrash dhe teknologjie dhe karburant avioni drejt Rusisë.

Në njoftim thuhet gjithashtu se janë vendosur ndalime të reja për ofrimin e asistencës teknike, shërbimeve financiare, fondeve dhe shërbimeve të brokerimit lidhur me importin e hekurit dhe çelikut.

Disa nga ndalimet do të zbatohen për Rusinë dhe territoret ukrainase të kontrolluara nga qeveria ruse ose separatistët, shkruan Sky News./FrontOnline/

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera