Bota/Rajoni

Arrestohet një person në Shkup, transportonte emigrantë

Arrestohet një person në Shkup, transportonte emigrantë
10:43 | 22 Qershor 2020

Gjatë ditë së djeshme në afërsi të pompës së benzinës në rrugën magjistrale Ovçe Pole-Veles, tek vendi i quajtur “Delisiska pruga” zyrtarët policorë nga stacioni policorë Sveti Nikollë kanë arrestuar personin me iniciale L.A. 26 vjeçar nga Shkupi i cili drejtonte makinën “Porshe Kaen”, me targa të Shkupit dhe në të cilën transportonte 12 migrantë nga Bangladeshi.

Migrantët janë vendosur në Qendrës transitore “Vino Jug” për procedurë të mëtejme. Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër L.A. do të ngritët padi adekuate.

Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company

Të tjera