Lajme

Arrestohet një person i dyshuar për veprën penale ‘detyrim’

Arrestohet një person i dyshuar për veprën penale ‘detyrim’
23:32 | 22 Shtator 2021

Një person është arrestuar në orët e mbrëmjes në Mitrovicën e Jugut, pasi që i njëjti dyshohet se përmes rrjeteve sociale disa herë ka detyruar një person që t’i dërgoj shuma të parave në lokacione të caktuara.

Arrestimi i të dyshuarit S. Z., 19 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, është realizuar pas një pune hetimore dhe masave të ndërmarra për identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarit.

Si rezultat i vëzhgimit dhe masave të aplikuara hetuesit policorë kanë arritur që në zonën e Vushtrrisë të dyshuarin ta zënë në flagrancë, ku tek i njëjti në cilësi të provave materiale kanë gjetur dhe sekuestruar kartëmonedhën e dërguar nga viktima.

Nga hetimet e deritanishme dhe provat e siguruara, bëhet e ditur se personi i dyshuar tanimë i arrestuar, dyshohet se përmes komunikimit në rrjete sociale disa herë ka detyruar viktimën që të i dërgoj shuma të parave në lokacione të caktuara.

Ndërsa pas procedurave të intervistimit, me aktvendim të prokurorit të rastit të dyshuarit i është shqiptuar masa e ndalimit për 48 orë.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera