×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohen e më pas lirohen 6 persona për organizimin e lojërave të fatit në Obiliq

  FrontOnline
  08 Korrik 2020

  Pasditën e së martës në Obiliq u arrestuan 6 persona.

  Kjo për faktin se ata u dyshuan për organizim të paligjshëm të lojërave të fatit.

  Arrestimi i tyre u bë gjatë kontrollit në 6 lokale afariste, shkruan FRONT ONLINE.

  Por pas intervistimit, me urdhër të prokurorit, të njëjtit janë liruar në procedurë të rregullt.

  Ndryshe në raportin 24-orësh të saj, Policia, njofton se gjatë kontrollimit të lokaleve janë sekuestruar 8 pajisje përmes të cilave dyshohet se janë zhvilluar lojëra të fatit.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i pavarur, Fatmir Humolli, ka komentuar sekuestrimin e vilës shumë milionëshe të kryeterroristit të Milan Radojçiqit. Sipas tij, ka deputetë shqiptarë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Miroslav Lajçak, emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, është takuar në Strasbourg me disa eurodeputetë. Ai është takuar me...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama...
  Të tjera
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Roja Bregdetare e Filipineve po heton përplasjen e një anije peshkimi që vrau tre persona, përfshirë kapitenin, thanë zyrtarët të mërkurën. Incidenti...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdimësi po deklaron KFOR-i duhet ta marrë kontrollin ne veri të Kosovës. E, deklaratën e  Ramës,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mergim Lushtaku ka thënë se pushteti aktual është misionar për degjenerimin dhe shkatërrimin e vlerave...
  Lajme04 Tetor 2023
  Serbia nuk ka ndryshuar asgjë nga politikat e saj gjenocidale dhe ka filluar të praktikojnë të njëjtat metoda që kishte zbatuar në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Komisioni Evropian ka konfirmuar se ka transferuar 60 milionë euro në mbështetje buxhetore për qeverinë tuniziane, pavarësisht se presidenti tunizian, Kais Saied...
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se Kosova ka fakte,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.