×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Anglia cakton datën për rihapjen e kafiterive, restoranteve dhe hoteleve

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Anglia ka paralajmëruar fillimin e lehtësimit të masave ndaj COVID-19.

  Kafiteritë, restorantet dhe hotelet në Angli do të lejohen të rihapen më 4 korrik në fazën tjetër të lehtësimit të bllokimit të masave ndaj COVID-19, tha kryeministri Boris Johnson, raporton Reuters.

  Të gjitha grumbullimet në ambiente të mbyllura do të jenë të kufizuara në shërbimin në tryezë dhe udhëzimet do të inkurajojnë stafin për kontakt minimal me klientët.

  “Ne do t’u kërkojmë bizneseve të ndihmojnë NHS Test dhe Trace t’i përgjigjen çdo shpërthimi lokal duke mbledhur detajet e kontaktit nga klientët”, deklaroi ai.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3. Pjesa e parë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.