Bota/Rajoni

Anglia cakton datën për rihapjen e kafiterive, restoranteve dhe hoteleve

Anglia cakton datën për rihapjen e kafiterive, restoranteve dhe hoteleve
14:46 | 23 Qershor 2020

Anglia ka paralajmëruar fillimin e lehtësimit të masave ndaj COVID-19.

Kafiteritë, restorantet dhe hotelet në Angli do të lejohen të rihapen më 4 korrik në fazën tjetër të lehtësimit të bllokimit të masave ndaj COVID-19, tha kryeministri Boris Johnson, raporton Reuters.

Të gjitha grumbullimet në ambiente të mbyllura do të jenë të kufizuara në shërbimin në tryezë dhe udhëzimet do të inkurajojnë stafin për kontakt minimal me klientët.

“Ne do t’u kërkojmë bizneseve të ndihmojnë NHS Test dhe Trace t’i përgjigjen çdo shpërthimi lokal duke mbledhur detajet e kontaktit nga klientët”, deklaroi ai.

Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company

Të tjera