×
 • Vip
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Aktori Bryan Cranston dhuron plazma për studimin e COVID-19

  FrontOnline
  31 Korrik 2020

  Aktori Bryan Cranston ka zbuluar se si e dhuroi plazmën për studime të COVID-19, pasi kishte një rast të butë të virusit “më parë”.

  Ylli i Breaking Bad postoi një video në Instagram duke thënë se ndjehej “shumë me fat” që kishte pësuar “simptoma shumë të buta” dhe dëshironte të bënte diçka për të ndihmuar.

  Videoja tregon se ai po hynte në spital për të lejuar mjekët të marrin një pjesë të gjakut të tij për analiza.

  “Shpresojmë se dhurimi i plazmës mund të ndihmojë disa njerëz të tjerë,” tha ai, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

  Black Friday në NimiTV | 13 muaj abonim për vetëm 6€ muaji
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Donald Trump do të bëhet ish-presidenti i parë në historinë e SHBA-së që përballet me akuza penale sot, ndërsa në Nju Jork...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Presidenti Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca do të bëjë gjithçka që mundet për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit midis...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Azerbajxhani dhe Armenia do të përballen në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND), lidhur me akuza për “spastrim etnik”, përderisa tensionet ushtarake po...
  Të tjera
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.