Bota/Rajoni

Aktori Bryan Cranston dhuron plazma për studimin e COVID-19

Aktori Bryan Cranston dhuron plazma për studimin e COVID-19
12:51 | 31 Korrik 2020

Aktori Bryan Cranston ka zbuluar se si e dhuroi plazmën për studime të COVID-19, pasi kishte një rast të butë të virusit “më parë”.

Ylli i Breaking Bad postoi një video në Instagram duke thënë se ndjehej “shumë me fat” që kishte pësuar “simptoma shumë të buta” dhe dëshironte të bënte diçka për të ndihmuar.

Videoja tregon se ai po hynte në spital për të lejuar mjekët të marrin një pjesë të gjakut të tij për analiza.

“Shpresojmë se dhurimi i plazmës mund të ndihmojë disa njerëz të tjerë,” tha ai, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera