×
Etiketë: studimin
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Një kompani farmaceutike tha të premten se një ilaç e që shet për të ulur inflamacionin, ka ndihmuar në parandalimin e nevojës për makineri të frymëmarrjes tek pacientët e shtruar në spital me COVID-19 në...
Lajme04 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti foli edhe për pikën e Ujmanit që partneri i koalicionit Ramush Hradinaj paralajmëroi se do të dalë nga Qeveria. Hoti tha se u dakorduan që SHBA-ja të bëjë një studim...
Lajme01 Shtator 2020
Studimi i Oxfordit thotë se Kosova është duke aplikuar masa të ashpra anti Covid ndërkohë që IKSHKP e ka përshtatur pak raportimin e Euronews duke shkruar se Kosova është shpallë më e suksesshmja në Europë...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Tre koncerte të muzikës ‘pop’ me spektatorë po organizohen qëllimisht në Gjermani për të mundësuar që shkencëtarët të studiojnë rreziqet e eventeve masive dhe përhapjen e koronavirusit gjatë pandemisë. Rreth 4,000 vullnetarë të shëndetshëm të...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Aktori Bryan Cranston ka zbuluar se si e dhuroi plazmën për studime të COVID-19, pasi kishte një rast të butë të virusit “më parë”. Ylli i Breaking Bad postoi një video në Instagram duke thënë...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Suedia u kritikua për qasjen e saj ndaj pandemisë së koronavirusit, pasi në kohën kur Covid-19 përhapej me shpejtësi në Europë, ajo zgjodhi të mos ndiqte rrugën e karantinës. Shumë zëra thanë se kjo qasje...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.