Kronika

Aksident në Skenderaj, lëndohen dy persona

Aksident në Skenderaj, lëndohen dy persona
19:46 | 02 Dhjetor 2021

Një aksident trafiku ka naodhur në fshatin Qubrel të Skenderajt, si pasojë e të cilit kanë mbetur të lënduar dy persona.

Lajmin  e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili tha se në aksident është përfshirë një automjet.

“Një aksident trafiku me të lënduar është shkaktuar rreth orës 18:00, në rrugë rajonale Mitrovicë-Pejë përkatësisht në segmenti rrugor në fshatin Qubrel të Skenderajt. Në aksident është përfshirë një automjet, si pasoj e humbjes se kontrollit ndaj automjetit automjeti del jasht rrugës”, u shpreh ai.

Tutje, ai shtoi drejtuesi dhe pasagjeri janë personat që kanë pësuar lëndime dhe kanë kërkuar tretman mjekësor./FrontOnline

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera