×
 • Lajme
 • Lajme

  AKR-ja nesër vendosë se a do ta votojnë mocionin e Vetëvendosjes

  FrontOnline
  16 Shtator 2020

  Lëvizja Vetëvendosja ditë më parë ka ngritur mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë “Hoti”.

  Deri më tani kjo parti ka arritur t’i mbledhë 31 nënshkrime, jo të mjaftueshme sa për ta dërguar mocionin në Kuvendin e Kosovës për ta votuar.

  Lidhur me votimin e mocionit, nga partia e Behxhet Pacolli, ARK-ja për Front Online ka folur deputetja Mirlinda Sopi.

  Ajo tha se lidhur me votimin e mocionit të  Lëvizjes Vetëvendosje do të vendosin nesër, pasi që lideri i kësaj partie nuk ndodhet në Kosovë.

  “Z. Pacolli nuk është në Kosovë, nuk jemi dakorduar, seanca është nesër po besoj që pasdite do ta kemi një takim për të diskutuar për këtë çështje”, tha shkurt deputetja e kësaj partie për Front Online.

  Ndërsa nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) kanë thënë se nuk do ta nënshkruajnë mocionin e Lëvizjes Vetëvendosje, por do ta votojnë atë kurdo që kjo parti e dërgon në Kuvend.

  Por, deputeti I PDK-së, Bajrush Xhemajli, në një prononcim për Front Online, nuk e ka përjashtuar mundësinë e ngritjes së një mocioni ndaj Qeverisë “Hoti”, edhe nga kjo parti.

   

   

   

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Deputetët opozitarë  e kanë quajtur gabim të rëndë mospjesëmarrjen e kryeministrit në këtë Samitin rajonal që u mbajt në Tiranë, ndërkaq kërkojnë...
  Lajme01 Mars 2024
  Sekretari Organizativ në PSD, Nol Nushi ka deklaruar se këtë vit nuk do të ketë zgjedhje në Kosovë. Sipas Nushit, zgjedhje të...
  Lajme01 Mars 2024
  Koordinatorja e Departamentit për Mbrojtje dhe Siguri Kombëtare në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Besa Kabashi-Ramaj, mban konferencë...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Sot parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të cilat në...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Të shtëna me armë zjarri ka pasur sonte në Koplik të Shqipërisë, nga ku ka mbetur i plagosur një person i moshës...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Mungesa e fuqisë punëtore – të tjera apo dhe pa kualifikime – po pengon kryesor ekonomik në Gjermani . Sipas Ministrit Federal...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar arsyen se pse nuk mori pjesë në samitin për Ukrainën që u mbajt në Tiranë....
  Sport29 Shkurt 2024
  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli. Legjenda franceze nuk ka qenë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.