Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  AKK-ja javën e ardhshme vendos për tenderin 5 milionësh që fitoi kompania e ministrit Kuçi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në fund të javës tjetër Agjencia Kundër Korrupsion pritet të dalë me opinion për mbi dyshimet për konflikt interesi në rastin e një tenderi të fituar nga kompania e ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Blerim Kuçit.

  Për këtë tender kishte raportuar dy herë Front Online.

  Kompania e ministrit Kuçi shpërblehet me tender pesë milionësh (dokument)

   

  Ministri Kuçi merr kontratën 5 milionë euro nga shteti i Kosovës (Dokumente)

  Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsion, Shaip Havolli tha për gazetën Objektiv se janë në fazën përfundimtare të këtij rasti.

  “Janë duke punuar dy departamente për këtë rast. Po shpresojmë që në fund të javës tjetër po kryhet”, tha Havolli.

  Havolli tha se janë duke e analizuar rastin në fjalë në detaje.

  “Jemi duke e shikuar krejt procesin pasi ai nuk ka qenë zyrtarë i lartë kur ka aplikuar për tenderë si ka shkuar, por i kemi disa zyrtarë me covid që kanë dalë, dhe kjo na ka ngadalësuar punën”, shtoi Havolli.

  “Hidroterm” Sh.P.K., kompania e Blerim Kuçit, ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit në Qeverinë Hoti, është shpërblyer me një kontratë publike në vlerë prej rreth pesë milionë eurosh më 6 tetor.

  “Hidroterm” Sh.P.K., aksionet e së cilës i posedon ministri Kuçi, ka fituar tenderin publik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) për “ndërtimin e objektit spitalor për nënën dhe fëmijën në Prizren”.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Ekipet e “Xhenios” të Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë nisur ndërtimin e urës mobile në fshatin Aqarevë të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen dhe shenjëstrimin...
  Lajme24 Mars 2023
  Dita e 24 marsit e vitit 1999 nuk harrohet nga qytetarët e Kosovës pasi në atë ditë nisën sulmet e NATO-s ndaj...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Oda Ekonomike Amerikane ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të shtunën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Përmes deklaratës për media,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.