×
 • Lajme
 • Lajme

  Agusholli i VV-së: Kodi Civil s’ka gjasa të vie në Kuvend në këtë mandat

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Ndryshe nga MD-ja që thonë se Kodi Civil do të shkojë në Kuvend shumë shpejt, Eman Rrahmani, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje tha se në këtë legjislaturë nuk do të vijë ky draft në Kuvendin e Kosovës.

  Sipas tij, nuk janë votat e nevojshme.

  Në një vijë me Rrahmanin, është edhe bashkëpartiaku, Gramos Agusholli.

  Ai në një prononcim për Front Online thotë se gjasat janë zero për t’u votuar në Kuvend Projekt Kodi Civil gjatë këtij mandati.

  “Po nuk ka gjasa, as teorike e as praktike, me ardh prapë në Kuvend në këtë mandat, në mandatin tjetër mandej e shohin. Pra, në këtë mandat nuk vjen”, u shpreh ai për Front Online.

  Por që ai thotë se do ta votoj nëse ndryshojnë nenet që sipas tij nuk duhet të jenë.

  “Nëse ndryshojnë nenet e kontestuara, normal që e votojmë”, u shpreh ai për Front Online.

  MD-ja thotë se Kodi Civil shumë shpejtë do të jetë në Kuvend, deputetët e VV-së thonë se nuk ka gjasa

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Të tjera
  Vip25 Shkurt 2024
  Silvi Forte është banori më i ri i shtëpisë së Big Brother Vip, i cili u fut mbrëmjen e djeshme, së bashku...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Policia shqiptare ka arrestuar një 30-vjeçar në Kavajë, nën dyshimin se bashkë me vëllain e tij pasi e rrahën një 25-vjeçar e...
  Sport25 Shkurt 2024
  Më 25 mars, kombëtarja e Shqipërisë do ta luajë një ndeshje miqësore kundër Suedisë. Ndeshja do të zhvillohet në ora 19:00 në...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Bjellorusia po mban sot zgjedhje parlamentare dukshëm të kontrolluara dhe nën masa të larta të sigurisë në qendrat e votimit, për të...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla, ka njoftuar se brenda 24 orëve janë arrestuar 15 persona. Ai me këtë rast ka...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish-deputetja dhe moderatorja, Grida Duma, ka folur për ndjenjat që i jep Kosova sa herë të jetë e pranishme. E ftuar në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.