Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  184 raste me Covid-19 aktive në Gjilan, 18 vdekje dhe 338 të shëruar

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, në mbledhjen e mbajtur të martën, ka njoftuar se një person e ka humbur betejën me këtë virus, duke e ngritur numrin e përgjithshëm të vdekjeve në këtë komunë në 18.

  Pas takimit, në emër të Komitetit ka folur drejtoresha e Qendrës Rajonale të Shëndetit Publik, Dr. Ajhane Sefiu dhe drejtori klinik i Spitalit të Përgjithshëm, Dr. Ukshin Ismaili.

  Dr. Sefiu, gjatë prezantimit të pasqyrës së përgjithshme të përballjes me pandeminë, ka njoftuar se totali i të infektuarve është 540, 338 raste janë shëruar, raste aktive janë 184, të hospitalizuar 40, kanë ndërruar jetë 18 pacientë, derisa mostra në pritje janë 38.

  “I shprehim ngushëllimet më të sinqerta familjes për humbjen e më të dashurit të tyre. Ju lusim që t’i përmbaheni rregullave që janë shumë të thjeshta, pra mos grumbullimi, bartja e maskave, mbajtja e distancës dhe higjienës personale. Jam e sigurtë që nëse i përmbahemi, do ta ulim infeksionin në pikën zero”, ka thënë Sefiu.

  Kurse, drejtori Klinik i Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit, Dr. Ukshin Ismaili, ka thënë se situata është paksa më e rënduar në mjekimin intensiv, në Njësinë Koronare.

  “Gjashtë pacientë i kemi me oksigjenoterapi, të cilëve u dëshiroj shërim të shpejt. Ju lutem që t’i respektoni masat anti-Covid sepse në këtë mënyrë mbroheni ju dhe na e lehtësoni edhe neve punën”, tha Ismaili.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.