×
 • Lajme
 • Lajme

  15 mjekë të Qendrës Urgjente të prekur me COVID-19

  FrontOnline
  15 Gusht 2020

  15 pjesëtarë të stafit shëndetësorë në Qendrën e Mjekësisë Urgjente në Prishtinë janë infektuar me koronavirus.

  Doktoresha Luljeta Kadiri, ka thënë se kanë mjaft sfida dhe se nevojat e qytetarëve janë të mëdha.

  ”Qendra e Mjekësisë Urgjente është mjaftë e ngarkuar me nevoja ndaj pacientëve, por po ja dalim duke iu falënderuar angazhimit dhe organizimit të mirë të punës”.

  ”Ne funksionojmë me katër ekipe. Një numër i konsiderueshëm prej 15 personash i stafit janë prekur nga COVID-19. Kishim një staf të mangët por nuk kemi stagnuar, kemi funksionuar edhe me tri ekipe, kemi realizuar edhe vizitat”.

  Ajo ka bërë të ditur për Klan Kosovën, se vazhdimisht kanë thirrje me kërkesa urgjente.

  Për më shumë detaje ndiqni rrëfimin e Doktoreshës Kadiri se si funksionon procedura të vizitohet një person i cili kërkon ndihmë urgjente.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Lajme23 Korrik 2024
  Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë e Shtetit, janë duke zhvilluar një aksion në Pejë kundër disa të dyshuarve për dallavere me...
  Lajme23 Korrik 2024
  Safet Gërxhaliu, ish kryetar i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) thotë se bashkëpunimi ekonomik në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....
  Lajme22 Korrik 2024
  Debati mes dy këshilltarëve bashkiakë të Tiranës, Tedi Blushit dhe Halit Valterit degradoi në përplasje fizike këtë të hënë. Edhe pse seanca...
  Lajme22 Korrik 2024
  Gjyqtarja Valdete Daka ka treguar se përse i ishte refuzuar Faton Hajrizit kërkesa për lirim me kusht. Ajo është shprehur se Paneli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.