×
 • Lajme
 • Lajme

  10 ngjarjet e paralajmëruara të ndodhin sot në Kosovë

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Për sot janë paralajmëruar 10 ngjarje të cilat do të zhvillohen gjatë ditës.

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. (Selia e LDK-së, Prishtinë, ora 9.00)

  Organizata YMCA dhe SIT, prezantojë rezultatet e hulumtimit në Ballkanin Perëndimor për përfshirjen e lëndës për aftësi për jetë në shkolla të mesme. (Sheshi “Skënderbeu”, Prishtinë, ora 9.00)

  Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) lanson raportin “Mobiliteti i fuqisë punëtore: Një qasje nga poshtë-lart”. (Hotel “Swiss Diamond”, Prishtinë, ora 10.00)

  Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancën e rregullt. (Salla e Kuvendit komunal, Gjilan, ora 10.00)

  Kryetari i Rahovecit Smajl Latifi debat me qytetarë për gjashtëmujorin e parë 2020. (Kuvendi Komunal, Rahovec, ora 10.00)

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. (Selia e AAK-së, Prishtinë, ora 11.00)

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj viziton Komunën e Podujevës. (Objekti i komunës, ora 11.00)

  UNDP do t’i dorëzojë pesë qen Njësisë K9 të Policisë së Kosovës (PK). (Selia e Policisë së Kosovës, ora 11:00)

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e AKR-së, Behgjet Pacolli. (Selia e AKR-së, Prishtinë, ora 12.00).

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, takohet me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. (Komuna e Prishtinës, ora 13.00).

  Black Friday në NimiTV | 13 muaj abonim për vetëm 6€ muaji
  Nga Rubrika
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është raportuar i zhdukur në Pejë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar rastin e lartcekur lidhur me viktimën mashkull kosovar”, thuhet...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka shpërndarë një video me një përmbledhje nga pjesëmarrja e saj në Samitin për Paqe që u mbajt në...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sekretari i AAK-së, njëherit kryetar i OVL-UÇK-së në Pejë, Gazmend Syla, për FrontOnline thotë se pensionet që marrin aktualisht veteranët e UÇK-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Temperatura të larta do të ketë të martën në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat maksimale do të jenë nga 28-32...
  Lajme18 Qershor 2024
  Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua dyshohet se është vetëvrarë. Lajmin e ka konfirmuar Shaqir...
  Lajme18 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, për FrontOnline, thotë se është detyrim ligjor që kategoria e veteranëve të luftës, të jetë nën nivelin...
  Lajme18 Qershor 2024
  Bashkimi Evropian ka thënë se afati i dorëzimit të raportit të Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, rreth masave të vendosura...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.