Lajme

​Orlando: Një e treta e qytetarëve mohojnë ndikimin e COVID-19 në Kosovë

​Orlando: Një e treta e qytetarëve mohojnë ndikimin e COVID-19 në Kosovë
12:30 | 04 Gusht 2020

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, u ka bërë thirrje qytetarëve të vendit tonë që të zbatojnë masat e institucioneve shëdnetësoire në kohën kur pandemia COVID-19 po përhape tme shpejtësi të madhe.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se përderisa koronavirusi po përhapet me shpejtësi në Kosovë, atij i është thënë se një e treta e qytetarëve mohojnë/minimizojnë ndikimin e tij.

“Në fazën më të keqe në Itali, ushtrisë iu bë thirrje për t’u përballur me varrosjen e numrit dërrmues të viktimave. Ne mund ta shmangim këtë. Vendosni maskën. Ruani distancën. Lani duart”, ka shkruar diplomati italian.

Postimi i plotë:

Përderisa #Koronavirus po përhapet me shpejtësi në #Kosovë, më është thënë se një e treta e qytetarëve mohojnë/minimizojnë ndikimin e tij.

Në fazën më të keqe në #Itali, ushtrisë iu bë thirrje për t’u përballur me varrosjen e numrit dërrmues të viktimave.

Ne mund ta shmangim këtë.

Vendosni maskën. Ruani distancën. Lani duart.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera