Lajme

​Mot i nxehtë edhe në dy ditët e ardhshme

​Mot i nxehtë edhe në dy ditët e ardhshme
22:08 | 21 Korrik 2020

Instituti Hidrometeorologjik njofton se gjatë ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht me diell. Në pjesën veriore të Dukagjinit të enjten do të ketë mundësi për riga afatshkurta të shiut, ndërsa pjesa tjetër e territorit mbetet nën ndikimin e rrezeve të diellit.

Vranësira të pakta pritet të ketë vetëm për gjatë relievit malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-33 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë, prandaj këshillohet mbrojtja nga rrezet direkt të diellit prej orës 9-17.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8 m/s.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera