×
 • Sport
 • Sport

  ​Lekë Pozhegu merr vëmendjen e dy skuadrave, atë të Italisë dhe Turqisë

  FrontOnline
  12 Shtator 2020

  Karriera futbollistike pothuajse e çdo lojtari nis nga vendlindja. Njëtrajtshëm është edhe për Lekë Pozhegun nga Gjakova, i cili nisi perspektiven e tij futbollistike në skuadrën e Vëllaznimit, ku më pas kaloi në skuadrën e Prizrenit A&N në pozitën e mesfushorit.

  Për mesfushorin Lekë Pozhegu, kanë vërshuar edhe interesimet e klubeve nga Italia dhe Turqia për ku së shpejti pritet edhe dakordimi i klubeve të interesuara për shërbimet e mesfushorit 21 vjeçar.

  Pozhegu aktualisht zë vend në pozitën e mesfushorit defansiv, i cili mes tjerash ishte njëri prej më meritorëve në paraqitjen e klubit nga Prizreni A&N në sezonin e kaluar, ku dhe arritën të dalin në ligën e parë të Kosovës.

  Leka, tashmë ka vazhduar kontratën edhe për sezonin tjetër.

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Sport25 Qershor 2024
  Gjyqtarët në dhomën e VAR-it paguhen me 3,000 euro për lojë, duke i bërë ata zyrtarët e dytë më të paguar pas...
  Sport25 Qershor 2024
  Holanda dhe Austria zhvillojnë ndeshjet e tyre të fundit në kuadër të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht Grupin D. Ndeshja...
  Sport25 Qershor 2024
  Kuqezinjtë e Kombëtares shqiptare mbërritën në Aeroportin e Rinasit pas përfundimit të rrugëtimit të tyre në Euro 2024. Sapo mbërriti në Rinas,...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka filluar vizitën zyrtare në Strasburg të Francës. Në njoftimin e lëshuar...
  Vip25 Qershor 2024
  Jennifer Lopez ka udhëtuar në Evropë me aeroplan komercial pas disa goditjeve financiare dhe anuloi turneun e saj mes probleme martesore me...
  Sport25 Qershor 2024
  Holanda dhe Austria zhvillojnë ndeshjet e tyre të fundit në kuadër të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht Grupin D. Ndeshja...
  Lajme25 Qershor 2024
  Është hapur sërish grupi “Albkings”, i cili po publikon foto e video intime, por edhe të dhënat personale të grave e vajzave....
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Në raundin e tretë të referendumeve kombëtare, të planifikuar për 22 shtator 2024, qytetarët zviceranë do të votojnë për reformën e pensioneve...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Policia ka hapur zjarr ndaj protestuesve jashtë parlamentit të Kenias teksa ata tentuan të sulmonin ndërtesën ndërsa deputetët brenda miratuan një legjislacion...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.