×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Lajçak kafe me Daçiqin në Beograd

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Mirosllav Lajçak gjatë qëndrimit në Beograd është takuar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, me të cilën ka biseduar për hapat e ardhshme dhe modalitetet për përfundimin e dialogut me Kosovën me lehtësimin e BE-së.

  Diplomati sllovak në një postim në Twitter ka bërë të ditur se gjatë takimit është diskutuar edhe për nevojën e progresit të agjendës së reformave në Serbi.

  Lajçak tha se përmbyllja e procesit të dialogut dhe reformat janë elemente kyçe për hapjen e rrugës së Serbisë drejt Bashkimit Evropian.

  Gjatë vizitës në Serbi, emisari evropian për dialogun ka pirë kafe edhe me ministrin e Jashtëm Ivica Daçiq.

  Lajçak po qëndron për vizitë në Serbi, pak ditë para se rinisjes së dialogut në Uashington, me ndërmjetësimin e emisarit special të presidentit të SHBA-së, Richard Grenell.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Benjamin Netanyahu thotë se “asnjë presion” nga aleatët e Izraelit nuk do ta ndalojë qeverinë e tij që të vazhdojë luftën kundër...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama po viziton Turqinë për takimin e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë mes dy...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Forca të shumta policie janë stacionuar përreth Kryeministrisë, teksa mbështetësit e opozitës po protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në tubimin e...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Me ftesë nga USAREUR-AF, kontingjenti i FSK-së, i dislokuar në Polatli të Republikës së Turqisë, ka përfunduar me sukses stërvitjen “Dynamic Front...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm, nxënëset e shkollës Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, filluan vaksinimin me vaksinën Human Papilloma Virus (HPV). Vaksina HPV...
  Sport20 Shkurt 2024
  Albin Berisha është një prej futbollistëve që u transferua nga Superliga e Kosovës në Rumani. Ish-sulmuesi i Ballkanit në fillim të këtij...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, vlerëson se Republika e Kosovës sot gëzon lirinë e demokracinë sepse minatorët e Trepçës i mbrojtën ato...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama po viziton Turqinë për takimin e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë mes dy...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përmendur tre momente që sipas tij Turqia dhe presidenti i saj, Recep Tayyip Erdogan,  nuk do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.