×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Kryetari Kastrati pret në takim myftiun Tërnava

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë së Administratës së Përgjithshme, Brikenë Ramabaja, kanë pritur sot në një takim kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava.

  Në këtë takim të pranishëm ishin edhe kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Kamenicë, Ferit Dërmaku, sekretari i BIK-ut, Ahmet Sadriu, këshilltari Vedat Sahiti si dhe përfaqësues të tjerë.

  I pari i komunës, Qëndron Kastrati, ka falënderuar myftiun Tërnava si dhe Këshillin e Bashkësisë Islame në Kamenicë, për kontributin që kanë dhënë gjatë gjithë kësaj kohe.

  “Bashkësia Islame në Kamenicë ka kontribuar mjaft shumë gjatë kohës së pandemisë si dhe në rrethana të tjera. Ju falënderoj për bashkëpunimin që edhe ju si Bashkësi Islame keni pasur me ne”, ka thënë Kastrati.

  Myftiu Tërnava tha se kontributi i Bashkësisë Islame të Kosovës do të vazhdojë ende aty ku është e nevojshme.

  “Më vjen shumë mirë për kontributin që ka dhënë Bashkësia Islame në Kamenicë. Unë ju falënderoj për korrektësinë që keni pasur si me Bashkësinë Islame këtu, por edhe me ne. Ne do të vazhdojmë kontributin tonë këtu dhe kudo që ka nevojë”, ka thënë ai.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Irani ka kërcënuar çdo vend i cili i mundëson Izraelit që përmes hapësirës së tyre ajore të kryejnë sulme ndaj Iranit. Paralajmërimi...
  Lajme13 Prill 2024
  Ish- kryeinspektori AKI-së, Burim Ramadani menjëherë pas nisjes së dronëve iranian drejt Izraelit u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që gjenden...
  Lajme13 Prill 2024
  Irani ka nisi një sulm ndaj Izraelit, duke i përdorur dhjetëra dronë, raporton Front Online. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.