×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Haradinaj-Stublla takoi koordinatoren për Zhvillim të OKB-së, Ulrika Richardson

  FrontOnline
  02 Korrik 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, deklaroi sot se mbrojtja e të drejtave të njeriut, fuqizimi i rolit të të rinjve dhe gruas në shoqëri, si dhe projektet në edukim, me përfshirje edhe të komuniteteve, e kanë bërë UNDP-në partnere të rëndësishme në ndërtimin e Kosovës.

  Ajo i bëri këto komente në takimin që zhvilloi me koordinatoren për Zhvillim të OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson.

  “Sot pata kënaqësinë të shpreh falënderimin tim dhe të institucioneve të vendit për gjithë këtë angazhim të UNDP-së, konkretisht të koordinatores për Zhvillim të OKB-së në Kosovë Ulrika Richardson”, tha Haradinaj-Stublla.

  Ajo shprehu përkushtimin e ministrisë që drejton për të vazhduar bashkëpunimin dhe për të avancuar me projekte të përbashkëta nga fondi i besimit të Objektivave për Zhvillim të Qëndrueshëm – SDG, në favor të fuqizimit të rolit të institucioneve të Kosovës dhe rrugës politike e diplomatike të vendit.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, i cili është në mesin e të plagosurve nga shpërthimi në Lushnje, ka mbërritur në spitalin e Traumës...
  Sport01 Mars 2024
  Liga Unike në konkurrencën e meshkujve do të aktivizohet sërish, me ndeshjet që do të zhvillohen në fund të këtij muaji. Liga...
  Vip01 Mars 2024
  Arbana Osmani ka postuar në Instastory letrën që i ka shkruar i biri i saj, Joni. Letra e tij padyshim që është...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Një shpërthim i fuqishëm në Lushnjë ka lënë të vdekur dy persona ndërsa janë lënduar edhe shtatë të tjerë. Mes të lënduarve...
  Lajme01 Mars 2024
  Ka shkuar në dy numri i personave të vdekur pas shpërthimit të fuqishëm që ndodhi në një depo në Lushnjë. Viktima raportohet...
  Vip01 Mars 2024
  Ish-missi dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, këto ditë është bërë temë e mediave rozë pas denoncimit të dhunës që ish-bashkëshorti...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.