×
 • Lajme
 • Lajme

  Zyrtari i lartë i LDK-së paralajmëron ndalimin e zhvendosjes së presidentit Thaçi në zyre të reja

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Kryetari i Forumit Rinor të LDK-së dhe ish deputet i kësaj partie, Fidan Rekaliu, ka kundërshtuar vendimin që zyra e presidentit të zhvendoset në një ambient tjetër, madje duke paralajmëruar ndalimin e një vendimi të tillë.

  Përmes një shkrimi në Facebook, Rekaliu, ka thënë se një vendim i tillë, i cili i kushton buxhetit të vendit, mbi 15 milionë euro, është i papranueshëm dhe duhet të ndalohet.

  Ai e ka quajtur këtë vendim si keqpërdorim të parasë publike.

  Postimi i tij i plotë:

  Akomodimi i presidences ne zyrat e Ministrise se Kultures dhe asaj te Bujqesise duhet te ndalet nga Qeveria e re. Shpenzimi 15 milionesh per renovim te nje ndertese dhe pagesa vjetore prej 1 milion euro per qera, eshte skandal i pa pranueshem qe behet shpejt e shpejt ne kohen e tranzicionit te pushtetit. Kjo flet shume. Ne qe kemi marr besimin e qytetareve per qeverisje te mire do te kundershtojme cdo praktike te tille te keqperdorimit te parase publike./Front Online/

  https://www.facebook.com/fidan.rekaliu/posts/2977733288921202

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon – Shaip Kamberi”, kanë zhvilluar sot një takim në Prishtinë me kryeministrin Albin Kurti,...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese, janë duke kryer përsëri bastije në argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestuar ditë më...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Në vitin 1999 ka ndërhyrë për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. Për 78 ditë me radhë, NATO-ja ka bombarduar caqet e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.