×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Joao Palhinha, lojtar i ri i Bayern Munichut

  FrontOnline
  11 Korrik 2024

  Bayern Munichu ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit Joao Palhinha nga Fulhami.

  Ekipi i trajnerit të ri Vincent Kompany ka nisur të marrë formë dhe tashmë ka ardhur edhe transferimi i tretë i verës.

  Pas Hiroki Ito dhe Michael Olise, Bavarezët kanë konfirmuar edhe transferimin e mesfushorit Palhinha.

  Transferimi i portugezit nga Fulhami thuhet se i ka kushtuar Bayernit 50 milionë euro plus bonuse, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë katërvjeçare.

  “FC Bayern ka nënshkruar me mesfushorin Joao Palhinha nga klubi anglez i Ligës Premier, Fulham”.

  “Portugezi, i cili mbushi 29 vjeç të martën, bashkohet me një kontratë katërvjeçare të vlefshme deri më 30 qershor 2028”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Spanjës do të luajnë të dielën mbrëma në Berlin finalen e madhe të Kampionatit Evropian “Gjermani...
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues i Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani, ka thënë se dy të arratisurit nga burgu, Faton Hajrizi dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shumica e pagave në Kosovë e sidomos ato të punëtorëve të sektorit publik, nuk e arrijnë vlerën e një page për të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar ndaj Ligjit të ri për Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM), të miratuar të...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  SPAK ka lëshuar disa urdhërarreste me vendim gjykate për inceneratorin e Tiranës. Operacioni për ekzekutimin e urdhërarresteve u krye nga agjentët e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kosova si shteti më i ri evropian krenohej me popullsinë më të re. Mirëpo kjo popullsi ka nisur të plaket. Dhe Kosova...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.