Sport

Zyrtare: Feronikeli në “gjumë dimëror”, largohet edhe një futbollist

Zyrtare: Feronikeli në “gjumë dimëror”, largohet edhe një futbollist
13:59 | 14 Janar 2022

Feronikeli po vazhdon të përballet me probleme të shumta, dhe po braktiset vazhdimisht nga futbollistët.

Sot largimin e ka bërë publik edhe mesfushori Alban Shabani, përcjell FrontOnline

“Industrialistët” po përballen me probleme të mëdha financiare dhe lojtarëve nuk po mund t’ua sigurojnë pagat për këtë arsye ata edhe po largohet.

Njoftimi i plotë i Shabanit:

Te dashur familjare, miq, shok dhe dashamire dua te ju informoje se, bazuar ne rrethanat e veshtira qe gjendet Klubi im aktual Fc Feronikel , kemi arritur ne nje pike te veshtire te nje marreveshje reciproke per shkeputjen e kontrates time .

Ishte kenaqesi  qe isha pjese e nje klubi sikurse Nikli.

Falenderoj trajnerin, bashklojtaret, stafin dhe te gjithe tifozat e klubit per bashkpunimin, durimin dhe hapsiren e dhene. I uroje klubit gjithe te mirat dhe rimekembje sa me te shpejt.

Me respekt Alban Shabani”.

Shabani më parë ka qenë pjesë e Llapit ku u rrit si lojtar dhe për një vit pjesë e Skënderbeut të Korçës.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera