×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Ballkani njofton se ka vazhduar kontratën me Ilir Dajën

  FrontOnline
  26 Shkurt 2024

  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin me trajnerin Ilir Daja deri në 2026.

  Forma e luhtashme e Ballkanit së fundmi në kampionat kishte ngritur pikëpyetje sa i përket të ardhmës së Ilir Dajës, por ja që tashmë Ballkani i ka dhënë fund këtyre dyshimeve.

  Njoftimi i plotë i Ballkanit (pa ndërhyrje):

  “Ne ia kemi besuar dirigjencën e “simfonisë” tonë.

  Ai me “orkestren”e tij, kompozoi perla të pavdekshme, të cilat tashmë janë gdhendur në partiturat e historisë.

  Ne i kemi besuar të na prijë betejave.

  Ai me “kalorësit” e tij, ngriti fronin e lavdisë!

  Andaj ai padyshim që mbetet njëri prej nesh 🧡🖤

  Zonja dhe zotrinjë, tifozë të kampionit të Kosovës, me kënaqësinë më të madhe ju njoftojmë se me maestron e fushës së blertë, me profesorin e nderuar, Ilir Daja, kemi vazhduar deri në vitin 2026.

  Bashkë kemi nisur t’u shkruajmë faqet e historisë së futbollit tonë, bashkë do t’i vazhdojmë!

  Na priftë e mbara!”, thuhej në njoftimin e Ballkanit.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë...
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Të tjera
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.