×
 • Lajme
 • Lajme

  Zyrtar i Antenës- Qeveria Kurti kujdeset që mos ta lë pa rrogë të mirë “vëllain” analist të Kurtit

  FrontOnline
  24 Maj 2024

  Përderisa Qeveria Kurti duket se nuk po i vlerëson si të denja paraqitjet televizive të Rron Gjinovcit, Krenar Shalës, Sadri Ramabajës e të tjerëve, e njëjta nuk po ndodh me analistin nga Peja.

  Paraqitjet e Gazmir Racit duket se vlerësohen si serioze nga Qeveria Kurti.

  Ai shfaqet në emision televiziv “Rubikon”. Aty prezantohet si analist i pavarur nga moderatori i emisionit.

  Raci së fundmi siç merr vesh Gazeta Insajderi në një konkurs të publikuar nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal u vlerësua si kandidat i suksesshëm.

  Gazmir Raci është përzgjedhur në pozitën “Zyrtar i Antenës për Sekretariatin e Përbashkët Teknik (SPT) për Programin e Bashkëpunimit Ndërkufitar IPA Mali i Zi- Kosovë në kuadër të IPA III (2021 – 2027)“.

  Në bazë të njoftimit të publikuar me 14 maj 2024, Gazmir Raci u vlerësua me 93 pikë.

  I pyetur nga Gazeta rreth pozitës që do mbaj analisti Raci, tha se kjo është një ri-marrëveshje dhe se fondet janë nga Bashkimi Evropian.

  “Unë punoj aty që nga viti 2017, është program i BE-së, ka pas një proces të ri ka ndodh një ri-marrëveshje dhe se fondet janë nga Bashkimi Evropian. Ka pas konkurs dhe kam qenë i vetmi kandidat“, tha Raci.

  Siç mëson Gazeta, ai do këtë një rrogë të mirë në mbi 1500 euro.

  Lidhur me detaje të tjera nga ky konkurs Insajderi ka dërguar pyetje edhe në MAPL, por që nuk ka marrë përgjigje.

  Analisti Gazmir Raci është i njohur si pro-qeveritar, ai mbështet vazhdimisht veprimet e Qeverisë dhe liderin Kurti.

  Raci dikur u bë i njohur për frazën e tij “Stay Strong Brother” të cilën e tha gjatë takimit midis liderëve të Republikës së Kosovës dhe të Serbisë, përkatësisht Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në Bruksel më 18 gusht.

  Përkrahjen Kurtit ia kishte shprehur me frazën e tij Stay Strong Brother”, përcjellur me një zemër.

  “Stay Strong Brother <3”, shkroi Raci atëkohë.

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka postuar në platformën “X” letrën e mikut të Kosovës Tony Blair drejtuar atij, pas vizitës që...
  Lajme14 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka thënë se të premten ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të armatimit në pjesën veriore të vendit. Nga armatimi...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në promovimin e librit “Lufta e Kosovës 1997-1999: Një bibliografi e përzgjedhur”, të autorëve...
  Të tjera
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpjetim Bulliqi ka pritur në takim kryeministrin e vendit, Albin Kurtin. Bulliqi e ka informuar Kurtin për punët dhe...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka dorëzuar padi ndaj Natyra Kuçit të PSD-së në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Lajmin për Gazetën Express...
  Lajme14 Qershor 2024
  Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave në Sllatinë të Fushë Kosovës, raporton FrontOnline. Nga fotografia e siguruar nga FrontOnline, shihet...
  Lajme14 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për medie. Arsyeja e thirrjes ka të bëjë me operacionin e sotëm në...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca e ka paditur zëdhënësen e PSD-së, Natyra Kuçi, për ‘shpifje’ pasi kjo e fundit deklaroi se kreu...
  Lajme14 Qershor 2024
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shemsedin Dreshaj, ka thënë se harmonizimi dhe funksionalizimi...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.