×
 • Sport
 • Sport

  Zonja e Vjetër me hapa të sigurt, me golin e Gattit merr fitore ndaj Napolit

  FrontOnline
  08 Dhjetor 2023

  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A.

  Pjesa e parë ishte e qetë me pak raste shënimi, ku rastin më të mirë e kishte Giovanni Di Lorenzo, por gjuajtja e tij u ndal nga Wojciech Szczesnyn.

  Me të filluar pjesa e dytë, Zonja e Vjetër arriti të gjejë golin e epërsisë.

  Zhvillohej minuta e 51-të, kur Andrea Cambiaso harkoi bukur në zonë, ku e gjeti mirë Federico Gattin i cili me kokë shënoi për 1-0.

  Pas kësaj Napoli arriti të shënojë, por goli i shënuar nga Victor Osimhen u anulua për pozitë jashtë loje.

  Juventusi luftoi fuqishëm për ta ruajtur rezultatin dhe ia arriti duke e marr fitoren e 11-të sezonale.

  Me këtë fitore Zonja e Vjetër merr sërish pozitën e parë me 36 pikë, një më shumë se Interi, që po ashtu ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

   

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli. Legjenda franceze nuk ka qenë...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi të hënën është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa sot ai ka publikuar...
  Vip29 Shkurt 2024
  Të lindurit në vitin e brishtë, më 29 shkurt, kanë një ditëlindje ndryshe nga kushdo tjetër. Kjo datë është vetëm një herë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.