×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zjarr në një shtëpi pleqsh, 9 të vdekur

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Një zjarr që përfshiu një shtëpi pleqsh në fshatin Rojak në Bullgarinë lindore vrau nëntë njerëz, disa prej të cilëve u mbytën nga tymi, thanë zyrtarët.

  Zjarri, i cili përfshiu çatinë prej druri të shtëpisë për të moshuarit të hënën mbrëma, u shua dhe 58 të moshuar që jetonin atje u evakuuan, tha Tihomir Totev, kreu i Departamentit Rajonal për Mbrojtjen nga Zjarri, raportoi Reuters.

  “Kur gjashtë makina zjarrfikëse arritën në shtëpi, çatia u përfshi nga flakë të mëdha dhe tym të zi. Zjarrfikësit filluan evakuimin e përdoruesve të shtëpisë, por për fat të keq nëntë persona humbën jetën”, tha Totev. Sipas tij, shkaku i zjarrit është duke u hetuar./FrontOnline/

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.