Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zgjedhjet në SHBA, Kina uron Biden pas një heshtje së gjatë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kina më në fund e ka uruar Joe Bidenin për fitoren e tij të parashikuar në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së, duke thyer një periudhë të ftohtë heshtjeje.

  Sipas BBC, marrëdhënia Kinë-SHBA është thelbësore për të dy palët, dhe botën më të gjerë.

  Por tensionet janë rritur në kohët e fundit, rreth tregtisë, spiunazhit dhe pandemisë.

  Ndërkohë, derisa Kina një gjë të tillë, Rusia ende jo.

  “Ne besojmë se gjëja e saktë për të bërë do të ishte të presim për rezultatin zyrtar të zgjedhjeve”, u tha gazetarëve zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar pasi sot Gjykata Kushtetuese e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës. Zëdhënësi i Vetëvendosjes,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Më shumë se 1,500 njerëz janë evakuuar në Spanjë, pasi vendi po përballet me zjarrin e parë të madh këtë vit. Qindra...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Në përvjetorin e bombardimeve, Dodik bëri thirrje për bashkimin e RS-së dhe Serbisë Të ardhmen e shoh në bashkimin e Serbisë dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka bërë të ditur se në shkollën e parë shqipe në Ferizaj, gjimnazi i...
  Lajme24 Mars 2023
  Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media kanë treguar nesër do të mbajnë konferencë për media. Në njoftim thuhet se...
  Vip24 Mars 2023
  Platforma “Liria ka Emër” ka thirrur marsh për drejtësi në mbështetje të krerëve të UÇK-së në Hagë më 2 prill në ora...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.