[wp-story]

Bota/Rajoni

Zgjedhjet në SHBA, Kina uron Biden pas një heshtje së gjatë

Zgjedhjet në SHBA, Kina uron Biden pas një heshtje së gjatë
17:28 | 13 Nëntor 2020

Kina më në fund e ka uruar Joe Bidenin për fitoren e tij të parashikuar në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së, duke thyer një periudhë të ftohtë heshtjeje.

Sipas BBC, marrëdhënia Kinë-SHBA është thelbësore për të dy palët, dhe botën më të gjerë.

Por tensionet janë rritur në kohët e fundit, rreth tregtisë, spiunazhit dhe pandemisë.

Ndërkohë, derisa Kina një gjë të tillë, Rusia ende jo.

“Ne besojmë se gjëja e saktë për të bërë do të ishte të presim për rezultatin zyrtar të zgjedhjeve”, u tha gazetarëve zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera