[wp-story]

Lajme

Zeka: Informova Hashim Thaçin se po i organizohej një atentat nga një pjesëtar i Njësisë Speciale të Kosovës, ishte e saktë

Zeka: Informova Hashim Thaçin se po i organizohej një atentat nga një pjesëtar i Njësisë Speciale të Kosovës, ishte e saktë
23:06 | 16 Nëntor 2020

Ish-deputeti i Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë se ndaj presidentit të Kosovës po përgatitej një atentat dhe për këtë e kishte informuar ish-presidentin Thaçi.

Zeka për kanal 10 ka thënë se nga një pjesëtar i Forcave të Sigurisë Speciale, i cili ishte familjar i një zyrtari të lartë politik, po përgaditej një atentat ndaj ish-presidnetit, Hashim Thaçi.

“E kam informuar presidentin Hashim Thaçin se po i përgatitet një atentat ndaj tij, nga një pjesëtar i Forcave të Sigurisë Speciale, familjar i një zyrtari të lartë politik që ka qenë në qeveri, ketë punë e di presidenti, informacioni ka dal i sakte, janë kanë edhe autoritetet në dijeni për këtë”, tha Zeka.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera